Peipsist tragiti järjekordselt välja 564 vana võrku

Foto: Keskkonnaamet
Keskkonnaamet, kalurid ja harrastajad tragisid traditsiooniks saanud talgute raames sel aastal välja 4,5 tonni võrke.

1. juunil toimunud tragimistel leiti ja toodi kaldale 215 võrku. 
7. ja 8. juunil toodi kaldale 349 nakkevõrku ja kaks mõrra ankruköit koos ankruga.
3 talgupäevaga toodi välja 564 võrku.


Seis ei ole läinud paremaks

Eelmisel aastal oli võimalik pidada 4 talgupäeva ehk päev pikemalt, siis toodi kaldale 731 võrku.

Märki võrkude vähenemisest pole. Seisu paranemisele polegi mõtet loota, kui probleemi algega ei tegeleta. Üks lahendus võiks olla võrkude kättesaadavuse vähendamine, kuid e-kaubanduse ajastul vabaturu tingimustes ei omaks see liiga suurt mõju.

Suuremat pilti vaadates võiks esitada küsimuse, et kas madala tulususega harrastusvõrgutamise ja rannakalanduse jätkamine kaalub üles tekitatud kahju looduskeskkonnale või võiks eelistada väiksema keskkonnajälje ja suurema lisandväärtusega harrastuspüüki?

Vaata videot eelmise aasta tragimistest SIIT
Eelmine
33 000 € KAHJU KALAVARUDELE: Peipsi vesikonnast on tänavu eemaldatud 195 röövpüügil olnud nakkevõrku ja 16 lõkspüünist
Järgmine
AS Pajusi ABF farmist lekkinud silomahl tappis Umbusi jõel jõeforelle ja muid kalu

Sellel postitusel on 2 vastust

Alustuseks peaks keelatama mutnikupüük Peipsil igaveseks. Teiseks tuleks väga suurel määral tõhustada järelvalvet, mida, kui palju, kui suuri/väikseid jne tegelikult püütakse, sest nn kapitalismuse ahnus on kaotanud igasugu mõistlikkuse printsiibi. Järelvalvet tuleks teostada mitte kaldalt kiibitsedes ja veepeal pistelist kontrolli tehes, vaid ka õhust pidevat silma peal hoides. Kahtluse korral tuleb koheselt reageerida. Paljuski ei jõua kogu saak üldse sinna kus aluseid oodatakse. Seda jama ei ole mõtet tulla rääkima et ei ole vahendeid ja raha eraldatakse vähe. Kui jagub igasugu muudeks lollusteks, küll siis jagub ka mõneks vajalikuks teemaks. Aluseid ja nendel toimuvat saab tänapäeval ka droonidelt jne jägida. Ma enam ei mäletagi täpselt, millal ma suurt ahvenat viimati Peipsil käies nägin. Kohast ma ei räägigi. Harrastajaid on hakatud piirama, aga seegi on kuidagi lünklik. Paraku on see et ega kalavarusid miski muu asi ei taasta kui pole vastavat taasteprogrammi loodud. (Rain, 14. juuni 2022)
Jah, keelame kõik kutselised jms võrgutajad ära, et ainult spinnigumees saaks rahus kala püüda. (Endel, 13. juuni 2022)

Lisa kommentaar

Email again: